לנוע בלי לזוז

עלה בבכורה באופרה הישראלית ב-14/09/2017 במסגרת "סדרת המהפכה", עונת 2017-2018
המופע עלה בפסטיבל תיאטרון בינלאומי בטיביליסי גאורגיה ב-2019

פנטזיה מוזיקלית לשחקן, תזמורת ווידאו ארט

היצירה מבוססת על עבודת הדוקטורט בפילוסופיה של המנצח ד”ר רועי אופנהיים בשיתוף עם הבמאי והמחזאי עידו ריקלין. המופע בוחן את היחס בין יוצר ומספר באמצעות מסע חיפוש של מנצח היוצר עולמות מוזיקליים-ויזואליים צבעוניים, משתנים מלאי-קסם בהם הוא מנסה למצוא את מקומו.

לצידו של היוצר-מנצח נמצא המספר(השחקן והזמר רן דנקר) שגם הוא, כמו היוצר, מחפשת את דרכה להיכנס לתוך העולמות שנבראו על הבמה. המספר מתלהב, מרהיב עוז ומתערב, עד שהוא מסלק את המנצח, ותופס את מקומו מול התזמורת. מה שהתחיל כ״קונצרט עם מספר״ הופך למופע אימים. המספר סוחף את התזמורת ואת הקהל למסע ברכבת שדים, שכולה קודש ל״אגו״ המשתולל שלו. הוא רודה בנגנים, מפלרטט עם הקהל, שר, מנגן, משחק, משתלט על הבמה, על האולם ועל העולם. רגע לפני שהכל נחרב, המנצח מצליח לעצור את המספר הסורר. כאשר הוא מניח את האגו מאחור, שטף המילים נעצר, ואפשר להתמסר ליצירה, להיות, גם אם לרגע אחד – בתוך הרגע – בתוך המוזיקה אשר הלחין זהר שרון.

במופע קיים עיסוק מרכזי עם כניסה ל”עולמות”, מעין הלכי-רוח, רגעים של “מדיטציה מוסיקלית”, יציאה מעולם של שפה, מחשבות, סיפורים שאדם מספר לעצמו, וכניסה לתחושת זמן שונה, כזאת שלא ניתן ולא צריך להכיל במילים או סיפורים. יוצרי המופע בחרו להעצים את הכניסה לתוך ה”עולמות” המוסיקליים על-ידי שילוב של נגן סולן מהתזמורת בתוך עולם שיש לו אפיון ויזואלי שונה לגמרי מהמקובל אותו יצר אמן הוידאו-ארט יואב כהן.

מחזה מקורי: רועי אופנהיים ועידו ריקלין | מלחין: זהר שרון | וידאו-ארט: יואב כהן

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart