היום בו נקבר מרטין בובר (2009)

מחזה מוזסיקאלי מקורי מאת יהודה עמיחי – מופע משותף של “תזמורת המהפכה” ו”המרכז לאופרה פרינג'”

זהו ניסיון ראשון מסוגו להפוך תסכית של יהודה עמיחי למחזה מוזיקאלי. מעטים יודעים כי מלבד היותו של עמיחי משורר נפלא, הוא גם כתב תסכיתים. “היום בו נקבר מרטין בובר” משנת 1968 הינו אחד מהם.

זהו סיפורו של זוג אוהבים, המנסים לשווא, לאחר מות אהבתם, לשחזר את מהלך הרומן שלהם ולתפוס את רגע הסוף. אלא שקולות העולם הסובב אותם, הפרטים, המראות, הצבעים, קולותיה של ירושלים והמטען ההיסטורי הכבד שלה, כל אלה יוצרים מבול של דמויות וצלילים המערפלים את קולו של הזוג המבקש מנוחה בשכחה. במהלך העיבוד הבימתי למחזה המוסיקאלי, נערכה היצירה מחדש ונארגו לתוך התמליל גם שירים ממכלול היצירה של עמיחי אשר הולחנו גם הם במיוחד למופע זה. הדיאלוג הנוצר בין יצירותיו של עמיחי לכדי יצירה חדשה מבטא בצורה נוספת את האמירה העומדת בבסיס המחזה: הדיאלוג, והזיקה כתמצית משנתו של מרטין בובר, הזיקה שבין “אני-את”, הדיאלוג ש”מת” ביום שבו נקבר. זהו מחזה על אינטימיות של הקשבה, טקסט מקומי-ירושלמי עם אמירה אוניברסאלית בשפת הגותו הדיאלוגית של מרטין בובר, ושירתו של עמיחי.

את המחזה המוזיקאלי הלחין הפסנתרן והמלחין הצעיר דניאל רן. הבמאי והתמלילן של המופע היה יובל זמיר ז”ל – שחקן זמר ובמאי, אשר שימש כמנהל האמנותי של המרכז לאופרה פרינג’.

המחזה המוסיקאלי בוצע על-ידי אנסמבל תזמורתי וארבעה שחקנים-זמרים (תמר שטיין, קרן מור, גיא ברכה ועופר רגירר). נגני התזמורת נוטלים גם הם חלק בעלילה בשירה ובמשחק, כאשר הם מגלמים את הדמויות השונות המקיפות את הזוג.

ניצוח: רועי אופנהיים| שחקנים: תמר שטיין, קרן מור, גיא ברכה ועופר רגירר 

ניהול מוזיקאלי: זהר שרון | מוזיקה מקורית: דניאל רן  | עריכת תמליל ובימוי: יובל זמיר |  הפקה: אינגי רובין

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart