הבהלה לזהב

“הבהלה לזהב” – סרט המופת של צ’ארלי צ’פלין
בליווי תזמורת המהפכה ובניצוחו של רועי אופנהיים
״זהו הסרט שבזכותו אני מקווה שאנשים יזכרו אותי” (צ׳פלין)

תזמורת המהפכה מזמינה אתכם למסע בזמן, בואו לחוות את אותה חוויה שעברה על הצופים הראשונים בסרט לפני כמאה שנה.

תזמורת המהפכה – מגופי המוסיקה החדשניים והנועזים הפועלים כיום בארץ בניהולם האמנותי של רועי אופנהיים וזהר שרון – מציעה חוויית קולנוע שמאפשרת לחוות קולנוע כפי שחוו אותו לפני 100 שנה. תזמורת המהפכה מאפשרת להאזין לסרט עטור השבחים “הבהלה לזהב” ולא רק לראותו. יצירת מופת שבה צ’פלין איננו רק הגיבור, הבמאי והמחזאי אלא גם המלחין.
“אנו משחזרים למעשה את החוויה המקורית של צפייה בסרט של צ’פלין. כך נוגן הסרט בזמנו כשעלה לאקרנים” – מסבירים אופנהיים ושרון.
הביצוע החי של תזמורת המהפכה מערער במעט את היחס בין צפייה בסרט והאזנה לו, לרגעים הנגינה החיה של התזמורת משנה את הפוקוס ובכך דווקא המוזיקה המופלאה שכתב צ’פלין, כשהוא מיישם את תפיסתו של ואגנר בכל הנוגע לשימוש בלייט מוטיבים מוזיקליים המלבישים ומפשיטים את הדמויות המרכזיות בסרט, נמצאת במרכז הסרט והבמה.
מופע זה אינו מסתפק בלערער רק את היחס בין צפייה להאזנה, כפי שנעשה היום ברחבי העולם עם סרטים נוספים, אלא הוא מזמין את הקהל לחזור בזמן כ- 100 שנה. לחוות קולנוע או ליתר דיוק לחוות ראינוע.
להרגיש ב2022 איך הרגיש לצפות בסרט ב-1925 ובפרספקטיבה של זמן.
המופע מדגיש כי הקולנוע האילם מעולם לא היה קולנוע חירש. הוא אמנם ללא דיבור אך עם המון מוזיקה תזמורתית שתפקידה הכרחי ביצירת הדרמה והשלמה ותמיכה בעלילה ובדמויות.
תזמורת המהפכה מלווה בנגינה חיה את הקרנת הקומדיה הקלאסית משנת 1925 בכיכובו של צ’ארלי צ’אפלין, שכתב את התסריט, ביים, הפיק והלחין את הפסקול.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart